Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Usuń niechciany tatuaż z laserem Q-Switch!

Decyzja o zrobieniu tatuażu powinna być dobrze przemyślana. Warto też wybrać profesjonalny salon tatuażu, aby wzór został wykonany prawidłowo sterylnymi i bezpiecznymi narzędziami. Jeżeli jednak tatuaż okazał się błędem warto wziąć pod uwagę najnowsze rozwiązanie medycyny estetycznej - usuwanie tatuażu za pomocą lasera. W naszej Klinice Natura Med do usuwania tatuaży i makijażu permanentnego wykorzystujemy urządzenie najnowszej generacji, laser Q-switch.

Na czym polega działanie lasera Q-switch?

Usuwanie tatuażu technologią laserową Q-switch to nowoczesne rozwiązanie medycyny estetycznej, opartej na wykorzystaniu efektu fotoakustycznego, które pozwala na pozbycie się nie tylko wielobarwnych i dużych tatuaży, ale także makijażu permanentnego i przebarwień. Urządzenie skierowane na skórę wypuszcza nanosekundową wiązkę światła o zmiennej długości i dużej mocy. Parametry lasera dostosowywane są do rodzaju tatuażu i przebarwienia, a także do wykorzystanych w nich barwników - barwnik tatuażu wykonanego w profesjonalnym salonie będzie mocniejszy, jednak płycej zaaplikowany pod skórą. Dużo też zależy od koloru barwnika, ponieważ łatwiejsze w usunięciu są ciemne kolory, jak czarny, szary czy czerwony. Najwięcej problemu sprawiają pastele, do których stosuje się falę o długości 532 nm. Energia wypuszczana przez laser nie oddziałuje na skórę otaczającą tatuaż, a skupia się konkretnie na kolorowym barwniku, przez który jest pochłaniana. To zapewnia bezpieczeństwo i znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań w postaci blizn czy oparzeń. Laser rozbija pigment, który jest następnie pochłaniany przez makrofagi, czyli komórki organizmu. To sprawia, że tworzą się mikrouszkodzenia, które stopniowo usuwają ze skóry cząsteczki tuszu. Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia, obrzęki i strupki, jednak są to naturalne objawy, które powinny zniknąć po około dwóch tygodniach. Sam zabieg, ze względu na precyzyjne działanie lasera, jest bezpieczny i nie powoduje dodatkowych uszkodzeń skóry. Wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, a w przypadku dużych tatuaży usuwanie przebiega kilkuetapowo.

Jakie są efekty?

Za pomocą skoncentrowanego działania lasera Q-switch można trwale usunąć tatuaż lub zmianę pigmentową. W zależności od głębokości umieszczenia, rozmiaru tatuażu i wykorzystanego barwnika pełna kuracja to 3-8 zabiegów, przeprowadzanych w kilkudniowych odstępach. Im głębiej położony tatuaż, im jaśniejszy, wysokiej jakości tusz, tym trudniej usunąć cząsteczki pigmentów ze skóry. Rezultaty kuracji pojawiają się stopniowo, ponieważ cząsteczki rozbitego pigmentu wchłaniane są przez komórki organizmu regularnie. Istotne, aby po zabiegu zastosować się do zaleceń lekarza, aby efekty były w pełni zadowalające i nie wystąpiły powikłania. W trakcie 6 miesięcy od zabiegu należy chronić miejsce objęte leczeniem przed promieniowaniem UV oraz odpowiednio pielęgnować skórę specjalnymi balsamami.

Czy są przeciwwskazania?

W Klinice Natura Med dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów, dlatego każdy zabieg poprzedzony jest obowiązkową konsultacją ze specjalistą. Mimo że Q-switch jest bezpieczną metodą laserowego usuwania tatuażu, w pewnych okolicznościach nie może być zastosowany. Laserowemu usuwaniu tatuażu nie mogą poddać się osoby, które:

  • cierpią na epilepsję,
  • mają choroby serca i układu krążenia,
  • chorują na cukrzycę,
  • cierpią na zaburzenia krzepliwości krwi,
  • mają zmiany skórne w obszarze tatuażu, a także skłonność do powstawania blizn i bliznowców,
  • przyjmują leki i specyfiki fotouczulające,
  • są w ciąży lub karmią piersią.

Aby dowiedzieć się więcej o zabiegu laserowego usuwania tatuażu i makijażu permanentnego laserem Q-switch, zapraszamy do kontaktu w naszej Klinice Natura Med w Nowym Sączu!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down