Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Co lepsze — botoks czy joga twarzy?

Każda ze wspomnianych metod ma swoich zwolenników i przeciwników. W zależności od potrzeb, oczekiwań, możliwości czasowych oraz osobistych preferencji część osób zdecyduje się na botoks, inne natomiast będą czerpać większą satysfakcję z możliwości, jakie zapewni im joga twarzy. Jakich efektów można spodziewać się po obu procedurach? Czym się różnią i która z nich może być najlepszą opcją właśnie dla Ciebie?

Joga twarzy — zalety, skuteczność, efekty

Niemal każdy szuka idealnego sposobu dla siebie, by pozbyć się zmarszczek i spowolnić naturalne procesy starzenia, które najczęściej wiążą się z zanikającą tkanką tłuszczową w okolicach oczu i policzków, zmniejszoną produkcją kolagenu, elastyny oaz wolniejszą odbudową włókien kolagenowych, które wpływają na lifting twarzy i jędrność skóry.

Czym jest joga twarzy?

Jednym ze sposobów stosowanym prewencyjnie wraz z wiekiem jest gimnastyka twarzy. Na czym ona polega? To ćwiczenia, które mają prowadzić do rozluźniania i napinania mięśni twarzy, a także ich punktowego uciskania w celu aktywacyjnym. W jodze twarz podzielona jest na kilka obszarów, które stopniowo poddaje się manualnemu masażowi przez około dziesięć minut dzienne. Kluczem w tej metodzie jest systematyczne jej stosowanie ze szczególną intensywnością podczas pierwszego miesiąca gimnastyki. Po tym czasie można zredukować liczbę masaży do trzech tygodniowo.

Zalety stosowania gimnastyki twarzy

Face fitness przyczynia się do polepszenia napięcia skóry i zwiększenia jej elastyczności. Dzięki systematycznym ćwiczeniom poprawie ulega również mikrokrążenie, które jest kluczowe w procesach odnowy naskórka, ukrwienia, zapobieganiu utraty wody w skórze. Regularny masaż ma również znaczenie przy spłycaniu i zmniejszaniu widoczności bruzd oraz zmarszczek. Redukcji może ulec także drugi podbródek i worki pod oczami, które powodują, że twarz wygląda starzej i na bardziej zmęczoną.

Na jogę twarzy należy poświęcić czas i pamiętać o jej systematycznym wykonywaniu. Techniki tej można się nauczyć i samodzielnie prowadzić masaż w swoim domowym zaciszu.

Botoks

Botoks jest zabiegiem medycyny estetycznej, w którym wykorzystuje się toksynę botulinową podawaną w sposób kontrolowany, w bezpiecznych, aczkolwiek skutecznych dawkach. Jest to substancja, która ma na celu porażenie komórek mięśniowych, dzięki czemu dochodzi do wygładzenia zmarszczek oraz profilaktycznego zapobieżenia ich powstawaniu. 

W zabiegu wykorzystuje się cienkie igły, z których pomocą w określonym obszarze wstrzykuje się wspomnianą toksynę, dzięki czemu na okres około kilku miesięcy zmarszczki w tym miejscu zanikają. Mięsień w tym punkcie nie kurczy się, nie może zatem ulec marszczeniu, które prowadzi do powstawania bruzd i zmarszczek.

Efekty jogi twarzy i wstrzyknięcia toksyny botulinowej

W zabiegu medycyny estetycznej, jakim jest iniekcja toksyny botulinowej, pierwsze widoczne efekty pojawiają się zazwyczaj w ciągu dwóch, trzech dni po przeprowadzeniu całej procedury. Po pełnej regeneracji podstrzykiwanych tkanek widoczność rezultatów jest najlepsza, czyli po około dwóch tygodniach od poddania się zabiegowi.

Jak wygląda zabieg iniekcji jadu kiełbasianego?

Korzystanie z toksyny botulinowej jest elementem terapii o działaniu odmładzającym. Wykonanie tego zabiegu wymaga wcześniejszej konsultacji ze specjalistą, by wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, które uniemożliwiają podejście do tej procedury. To bardzo ważne, by rzetelnie przygotować się do rozmowy z profesjonalistą, żeby wyeliminować jakiekolwiek skutki uboczne i zapewnić pacjentowi pełne bezpieczeństwo.

Następnie w obszarach twarzy zaznacza się miejsca, w których zostanie wstrzyknięta omawiana substancja. Skóra ponadto jest na bieżąco dezynfekowana i oczyszczana, by uniknąć jakiegokolwiek prawdopodobieństwa infekcji lub zakażenia. Po zabiegu można od razu powrócić do codziennej rutyny bez wyrzeczeń.

Joga twarzy, czy botoks? Co wybrać?

Wybór w dużej mierze zależy od tego, czy pacjent jest w stanie zmobilizować się do codziennego systematycznego masażu, czy raczej woli jednorazową wizytę w klinice medycyny estetycznej. Decyzja często opiera się również o kwestie zdrowotne, gdyż występowanie określonych przeciwwskazań niepodważalnie wyklucza możliwość przeprowadzanie zabiegu wstrzyknięcia botoksu. Aby upewnić się, która opcja będzie idealna dla Ciebie, umów się na wizytę w naszej Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu!

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down