Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Botoks, czyli nowe życie Twojej skóry

Botoks pomaga nam odzyskać piękny wygląd skóry i sprawia, że ta wygląda młodo i estetycznie. Zabieg skierowany jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn, którzy chcą poprawić swój wygląd. Botox to lek osłabiający lub paraliżujący mięśnie. W małych dawkach może zredukować zmarszczki skóry i pomóc w leczeniu niektórych schorzeń. Botox to białko wytwarzane z toksyny botulinowej, którą wytwarza bakteria Clostridium botulinum. To ta sama toksyna, która powoduje botulizm.

Botox to toksyna, ale kiedy lekarze stosują ją prawidłowo i w małych dawkach, może przynosić korzyści. Ma zastosowanie zarówno kosmetyczne, jak i medyczne. Jako zabieg kosmetyczny zastrzyki z botoksu mogą zmniejszyć widoczność zmarszczek na skórze.

Czym jest botoks?

Botoks jest w pełni bezpiecznym i skutecznym zabiegiem o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym. Zabieg polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej do wybranych miejsc na twarzy, dzięki są likwidowane problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Toksyna botulinowa blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy, zapobiega ich kurczeniu , a tym samym marszczeniu się skóry. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty. Efekt działania botoksu pojawia się stopniowo, a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 4-6 miesiącach. Podczas działania toksyny botulinowej wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zmarszczki znikają.

Po co go stosować?

Botox to neurotoksyna. Substancje te działają na układ nerwowy, zaburzając procesy sygnalizacji nerwowej, które stymulują skurcz mięśni. W ten sposób lek powoduje tymczasowy paraliż mięśni. Aby jakikolwiek mięsień się kurczył, nerwy uwalniają chemiczny przekaźnik zwany acetylocholiną w miejscu połączenia zakończeń nerwowych z komórkami mięśniowymi. Acetylocholina przyłącza się do receptorów w komórkach mięśniowych i powoduje kurczenie się lub skracanie komórek. Zastrzyki z botoksu zapobiegają uwalnianiu acetylocholiny, która hamuje kurczenie się komórek mięśniowych. W ten sposób toksyna pomaga mięśniom stać się mniej sztywnymi.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem w NaturadMed należy odpowiednio przygotować się. Nie są wymagane dodatkowe badania od lekarza. Botoks zazwyczaj wykonywany jest w salonach medycyny estetycznej. Jednak przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem na temat leków, które ten przyjmuje i chorób przewlekłych. Skóra, która ma zostać ostrzyknięta przez lekarza jest dokładnie oglądana. To wszystko sprawia, że pacjent jest odpowiednio przygotowany do zabiegu. Przed zabiegiem lekarz odtłuszcza skórę i dezynfekuje ją przy użyciu bezalkoholowego preparatu. Ostrzykiwanie botoksem nie wymaga podawania znieczulenia miejscowego. Lekarz przed zabiegiem schładza skórę lodem.

Botoks - jak wygląda zabieg?

W NaturaMed do zabiegów używa się różnych preparatów o nazwach zależnych od producenta oraz ilości jednostek w opakowaniu. Botox/Vistabel, Dysport/ Azzalure, Bocouture). Między jednostkami Dysport i Botox istnieją różnice. 1 jednostka Botoxu odpowiada 2,5 do 3 jednostek Dysportu. Bocouture nie zawiera domieszki białek stabilizujących i może być przechowywana w temperaturze pokojowej.

Efekty botoksu

Efekty botoksu są widoczne już po pierwszym zabiegu. W zależności od tego na co był nastawiony klient, efekty są różne. Przykłady:

  1. profilaktyka i korekcja zmarszczek górnej części twarzy,
  2. profilaktyka i korekcja zmarszczek środkowej i dolnej części twarzy,
  3. korekcja zmarszczek poziomych szyi,
  4. korekcja pionowych pasm szyi,
  5. uniesienie koniuszka nosa,
  6. korekcja „uśmiechu dziąsłowego”,
  7. unoszenie kącików ust,
  8. leczenie nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp,
  9. korekcja blizn.

Botoks to pomoc dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down