Nmed logo
O nas Podologia
Twój problem
Blog
Kontakt

Autologiczny wypełniacz tkankowy

Każda osoba marzy o pięknej skórze i gładkiej twarzy, która nie będzie podatna na promienie słoneczne. Skóra bez zmarszczek jest świeża i rozjaśniona. Jak w XXI wieku zadbać odpowiednio o swoją skórę? Z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi.

Autologiczny wypełniacz tkankowy jest produktem, służącym uzyskaniu efektu wypełniania za pomocą autologicznego, przyjaznego dla organizmu materiału, które uzyskuje się poprzez koagulację osocza bogatopłytkowego uzyskanego z krwi pacjenta, podczas procedury z zabiegów potocznie zwanych liftingiem.

Czym dokładnie jest autologiczny wypełniacz tkankowy?

Zabiegi ATR i ATR+ to nowoczesna metoda wolumetrii i odmładzania wykorzystująca wypełniacz autologiczny, czyli pozyskany z ciała pacjenta. Taka procedura jest nie tylko wyjątkowo skuteczna, lecz także bezpieczna, ryzyko odrzucenia wypełnienia jest bowiem zmniejszone właściwie do zera.

Za pomocą metod ATR i ATR+ można uzyskać niezwykle naturalne efekty. Są one zalecane między innymi przy utracie jędrności, widocznych zmarszczkach i bruzdach, niezdrowym kolorycie czy utracie objętości w określonych częściach twarzy. Dodatkowo dzięki wysoko skoncentrowanemu osoczu C-PRP Innmedis SystemTM posiadającemu ok. 300% koncentracji płytkowej, podczas zabiegu osiąga się także intensywne odżywienie i regenerację tkanek.

Kiedy można stosować autologiczny wypełniacz tkankowy?

Autologiczny wypełniacz ma zastosowanie na WSZYSTKICH obszarach, m. in.:

 • okolice oczu
 • czoło,
 • policzki,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • linie marionetki,
 • szyja.

Autologiczny wypełniacz tkankowy ma wiele zalet. Intensywnie regeneruje skórę, widocznie odmładza i stymuluje proces odnowy kolagenu i elastyny. Efekty utrzymują się do 12 miesięcy.

Do podstawowych rezultatów zabiegów ATR i ATR+ Innmedis SystemTM:

 • wypełnienie zmarszczek o różnej głębokości;
 • widoczną poprawę napięcia i ujędrnienie skóry;
 • wypełnienie różnego rodzaju ubytków;
 • niezwykle naturalny, młodszy wygląd.

Dodatkowo w przebiegu zabiegu ATR+ możesz osiągnąć:

 • zagęszczenie i długotrwałą stymulację odmładzającą;
 • widoczną poprawę kolorytu twarzy;
 • intensywną rewitalizację tkanki.

Wypełniacz tkankowy działa nawet na głębokie bruzdy i zmarszczki, które powstały na przestrzeni lat. Pacjenci zauważają wyraźną poprawę wyglądu skóry wokół oczu, zniwelowane zmarszczki i wieloletnie bruzdy. Twarz staje się napięta i ujędrniona, a sama cera rozjaśniona i rozświetlona.

Pacjenci, którzy borykają się z bruzdami na twarzy bądź ze śladami po bliznach czy ospie również mogą poddać się zabiegowi. Zabieg zapewnia pacjentowi nie tylko młody wygląd, ale również gwarantuje odświeżoną skórę.

Jak wygląda zabieg w NaturaMed? 

Cały zabieg zaczyna się od pobrania krwi od pacjenta do specjalnej probówki PRP PYREX, a następnie odseparowaniu osocza z dużą zawartością białka. Wtedy lekarz może dokonać izolacji potrzebnego do zabiegu materiału, a następnie opracować go i dokonać jego właściwego zagęszczenia. Tak przygotowany autologiczny wypełniacz po ostudzeniu do temperatury ciała wprowadzany jest w miejsce zabiegowe za pomocą iniekcji. Właściwa część procedury trwa ok. 15-30 minut.

Dyskomfort mogący towarzyszyć zabiegom ATR i ATR+ jest minimalny. Co więcej, przed wykonaniem iniekcji lekarz nanosi na obszar zabiegowy preparat do znieczulenia miejscowego, co znacznie zmniejsza nieprzyjemne doznania.

Wkrótce po wykonaniu procedury ATR i ATR+ Innmedis SystemTM skóra może być nieco zaczerwieniona i opuchnięta. Znikają one jednak w przeciągu kilku godzin, maksymalnie 1 dnia, dlatego zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Jedynie osoby ze skłonnością do siniaków mogą zauważyć lekkie zasinienie w miejscu iniekcji, dlatego w ich przypadku konieczne może być ok. 1-2 wolnych dni na regenerację.

Chcesz odmłodzić skórę? Marzysz o lepszym wyglądzie? Sprawdź ofertę Kliniki NaturaMed. Pomożemy Ci ponownie poczuć się młodo i atrakcyjnie.

KONTAKT

Recepcja
+48 18 533 09 45

Kosmetolodzy
+48 535 253 825

lek. med Mirosław Rodak
+48 606 942 379

mail: [email protected]

poniedziałek - piątek: 10.00-18.00

Medycyna estetyczna Nowy Sącz, woj. małopolskie

ADRES

Akademia Zdrowia i Urody Natura Med
Mirosław Rodak

ul.Barbackiego 24a/2
33-300 Nowy Sącz

KONTAKT

Recepcja +48 18 533 09 45
Kosmetolodzy +48 535 253 825
lek. med Mirosław Rodak +48 606 942 379
mail: [email protected]

poniedziałek, środa, piątek: 11.00-19.00

wtorek, czwartek: 9.00-17.00

sobota: 9.00-14.00

chevron-down